Bagażniki rowerowe na hak – 4 rowery, 3 rower, 2 rowery, thule, olx

Jak sama nazwa wskazuje, bagażniki rowerowe na hak można zamontować tylko wtedy, gdy samochód jest wyposażony w hak holowniczy. Usługa sugerowana dla osób, które muszą zamontować na relingach dachowych inne akcesoria do samochodów osobowych i ciężarowych, takie jak na przykład box dachowy, lub dla tych, których pojazdy znajdują się bardzo wysoko od podłoża, co utrudnia wykonywanie jakichkolwiek czynności na dachu pojazdu.

Bagażniki rowerowe na hak holowniczy składa się z podstawy, która pasuje bezpośrednio do haka holowniczego samochodu, na której znajdują się szyny do umieszczania rowerów. Zaletą tej wersji bagażnika samochodowego jest możliwość przewożenia do 4 rowerów jednocześnie, obok siebie. Gdy nie są używane, elementy można złożyć, dzięki czemu zajmują bardzo mało miejsca w schowku.

Bagażniki rowerowe na hak – jakie są rodzaje? Na 4 rowery, 3 rowery i 2 rowery

Rozróżniamy trzy rodzaje bagażników rowerowych na hak:

Bagażnik rowerowy na hak na 2 rowery

Bagażnik rowerowy na hak na 3 rowery

Bagażnik rowerowy na hak na 4 rowery

Jako akcesorium możemy również dokupić adapter do platformy, który powiększa uchwyt o jedno dodatkowe miejsce na rower.

Opinie na temat bagażników rowerowych na hak. Wady i zalety.

Moja opinia: zalety i wady korzystania z bagażnik rowerowego na haku holowniczym

Po sprawdzeniu go w moim samochodzie osobowym zauważyłem, że obszar wykorzystywany przez dostawcę znajduje się za samochodem i usługa ta eliminuje wszelkie problemy związane z zasadami aerodynamiki oraz odgłosami wiatru spowodowanymi oddziaływaniem na prądy powietrza. Jest cichy i nie stwarza żadnych problemów podczas jazdy.

Natychmiastowy dostęp do narzędzi, ponieważ są one umieszczone na wysokości, do której łatwo dotrzeć, a przede wszystkim podczas manewrowania rowerami nie ma ryzyka zarysowania karoserii. Nie trzeba się już martwić o obniżone przejścia podziemne, ponieważ rowery nie są umieszczone na dachu samochodu. W razie potrzeby otwarcia pokrywy bagażnika, nawet jeśli jest on wypełniony rowerami, można go nieco odchylić do tyłu, na tyle, aby można było otworzyć pokrywę bagażnika.

Nie należy jednak lekceważyć faktu, że bagażnik rowerowy montowany na haku holowniczym, właśnie ze względu na swoje położenie, może powodować problemy z widocznością tylnej szyby dla kierowcy. Twierdzę, że widok jest nieco ograniczony przez kierownicę roweru, która wystaje ponad obniżoną część tylnej szyby, ale zalecam stosowanie wypukłych lusterek bocznych, aby wypełnić martwe pole.

Gdzie kupić platformę rowerową na hak holowniczy? Olx, Allegro , Thule, Inter Pack, Atera.

Najpopularniejsze marki, które zajmują się produkcji bagażników rowerowych na hak to Thule, Inter Pack, oraz Atera. Nowe platformy można kupić u oficjalnych dystrybutorów, a używane na Olx i Allegro.

Inne bagażniki do przewożenia rowerów:

Bagażniki rowerowe na dach