Bagażniki rowerowe na dach – jaki wybrać? rodzaje, jak zamontować?

Bagażnik rowerowy na dach jest świetny, gdy masz belki na dachu. To prawda, że bagażniki rowerowe na dach, czy to montowany na ramie czy na widelcu, można zamontować tylko na bagażniku dachowym. Jest to standardowy system poprzeczek, który można połączyć z relingiem i bezpośrednio na dachu pojazdu, aby przekształcić dach w bagażnik.

Jeśli posiadasz już szereg poprzeczek dachowych, zanim zdecydujesz się na jakikolwiek bagażnik dachowy, ważne jest, abyś rozważył, w jaki sposób akcesorium może być zamocowane na bagażniku. Jeżeli Twoje belki poprzeczne posiadają T-tracks, upewnij się, że bagażnik rowerowy na dach w zestawie instalacyjnym posiada stopy, które można włożyć, a następnie wsunąć do odpowiedniej sekcji. Jeśli natomiast okaże się, że Twoje relingi dachowe posiadają poprzeczki bez możliwości wsunięcia, zmierz długość fragmentu poprzeczki, aby upewnić się, że uchwyty przeznaczone do montażu zewnętrznego mają odpowiedni wymiar.

Bagażnik rowerowy dachowy z mocowaniem za widelec

Ten rodzaj transportera rowerowego przeznaczonego do samochodów składa się z szyn (mocowanych do relingów dachowych), na których można umieścić tylne koło roweru oraz żelaznego ramienia, które można zaczepić o widelec przedniego koła, co służy do blokowania roweru podczas transportu.

Konieczne jest zdjęcie przedniego koła, aby zaczep został przymocowany również do widelca. Podczas transportu rower jest lekko przechylony do wewnątrz. Należy zadbać o to, aby mieć sposób na transport przedniego koła. Koło jest następnie umieszczane w bagażniku w torbie na koło. Bagażniki rowerowe na dach z mocowanie za widelec nadaje się szczególnie do rowerów górskich i wszystkich rowerów wyposażonych w hamulce tarczowe.

Bagażniki rowerowe na dach do przewozu rowerów z mocowaniem do ramy

Ta druga wersja bagażnika rowerowego montowanego na dachu, który należy przymocować do relingów na dachu, będzie prawdopodobnie najbardziej popularna i chętnie wybierana przez rowerzystów, którzy nie są profesjonalistami, ponieważ jest łatwiejsza w obsłudze i co najważniejsze nie wymaga demontażu.

Stojak rowerowy składa się z szyny używane mogą być umieszczone dwa koła na rowerze, jak również ruchome ramię żelaza, który korzysta z zacisku, który jest zabezpieczony wokół rury, która biegnie w dół roweru, aby utrzymać go bezpiecznie w miejscu, gdy jest on przeniesiony. Jedyną rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie wymiarów, jak również kształt (owalne lub okrągłe), że rura na rowerze, aby upewnić się, że zacisk wybrać do korzystania jest prawidłowy rozmiar.

Uważam za stosowne poinformować Państwa, że oba naziemne uchwyty rowerowe są dostępne jako pojedyncze sztuki i mieszczą tylko jeden rower. Dlatego warto określić długość każdego roweru, aby można było określić ilość rowerów, które można zmieścić na dachu samochodu. pojazdu.

Czy wiesz, czy istnieje uniwersalny bagażnik dachowy?

Może to być pomocna metoda, aby zmierzyć rozmiar opony koła i określić, czy szyna na dachu bagażnika rowerowego na dach ma odpowiedni wymiar, aby utrzymać koło. Problem może pojawić się nie tylko w przypadku klasycznych opon rowerowych, ale również w przypadku opon rowerów górskich, które są większe i szersze ze względu na rowki i bieżnik lub rowerów wyścigowych z cienkimi i gładkimi oponami.

Istnieją bagażniki dachowe o uniwersalnej konstrukcji, tzn. można je stosować do różnych typów rowerów, a także z różnymi oponami. Uniwersalne bagażniki rowerowe mają tę zaletę, że szynę, na której osadzone jest koło, można regulować na szerokość. Dzięki temu można je szybko dopasować do różnych przekrojów opon poprzez prostą regulację.

Sprawdź również:

https://moto.pl/MotoPL/7,88389,25910658,bagaznik-rowerowy-na-dach-czym-sie-kierowac-przy-wyborze.html