Bagażniki magnetyczne na narty – opinie o uchwytach magnesowych

Bagażniki magnetyczne na narty to akcesorium do pojazdu, które montuje się bezpośrednio na dachu samochodu. Jest on niezbędny dla narciarzy, którzy uwielbiają uprawiać sporty zimowe bez rezygnacji z komfortu korzystania z narzędzi.

Magnetyczny uchwyt na narty nie wymaga półek dachowych jako pomocy, aby go zamontować. Jest to słuszna opcja dla tych, którzy nie potrzebują półki dachowej, ale czują potrzebę umieszczenia wielu produktów na dachu swojego samochodu, aby przewozić narty lub deski snowboardowe zimą.

Dlaczego warto nabyć bagażniki magnetyczne na narty?

Osoby, które lubią jeździć w góry, dobrze wiedzą, jak trudno jest znaleźć miejsce na deskę snowboardową pomiędzy walizkami. Podobnie jak przenoszenie nart zjazdowych lub biegowych, które ze względu na swoje rozmiary często wystają na obszar pomiędzy przednimi fotelami w sposób nie do końca zgodny z zasadami bezpieczeństwa.

Ponadto, przewożąc akcesoria narciarskie w kabinie pasażerskiej, ryzykujesz zniszczenie tapicerki samochodu: nie tylko może się ona rozedrzeć z powodu stresu związanego z napełnianiem i wyrzucaniem sprzętu sportowego kilka razy dziennie, ale także bez wątpienia staje się mokra i wilgotna: po dniu spędzonym na stoku narty i deski snowboardowe pokryte są lodowymi resztkami śniegu, które topią się i przeciekają na fotele samochodu.

Bagażniki magnetyczne na narty, które dają wiele korzyści pod względem funkcjonalności i bezpieczeństwa podczas podróży. Jest to rozwiązanie przyjazne dla budżetu każdej osoby, ponieważ istnieje szeroka gama modeli i marek, z których można wybierać, aby dopasować je do wszystkich budżetów, a także, co nie mniej ważne, jest to akcesorium samochodowe, które można szybko i łatwo zamontować.

Jak działają magnetyczne bagażniki na narty?

Bagażnik magnetyczny na narty można zdefiniować jako półkę na narty bez relingów dachowych: zawiera dwa bloki, które należy umieścić w szeregu jeden przed drugim, odpowiednio na przedniej i tylnej części dachu samochodu, bez konieczności mocowania do poprzeczek półki na narty.

Każdy blok przykleja się bezpośrednio do blachy samochodu dzięki bardzo silnym magnesom. System ten jest bardzo prosty w budowie, nie wymaga żadnych urządzeń ani szczególnych zdolności manualnych, wystarczy zbliżyć klocek do karoserii i sam się chwyci, gdy namagnesowana podstawa będzie całkowicie przylegać do poszycia dachu pojazdu.

Jak zamontować uchwyt magnetyczny na samochodzie?

Przed przyklejeniem płyt magnetycznych do pokrycia dachowego pojazdu należy dokładnie oczyścić część karoserii, do której będą przylegać płyty, aby pozbyć się kurzu i wszelkiego rodzaju ziaren, które w przyszłości mogą powodować delikatne ścieranie blachy stalowej.

Do tej procedury nie trzeba używać żadnego szczególnego rozpuszczalnika lub produktu ani na samochodzie, ani na płytach magnetycznych, wystarczy najpierw odkurzyć, a następnie przetrzeć ręcznikiem zwilżonym wodą i osuszyć miękką, niestrzępiącą się szmatką.

Przy umieszczaniu półki na narty bez relingów dachowych można wybrać, czy ma być ona umieszczona na środku dachu, czy z boku – zależy to od wysokości samochodu i łatwości dostępu do dachu w celu załadowania i wyładowania narzędzi. Ze względu na te praktyczne problemy niezwykle często widuje się bagażnik magnetyczny na narty umieszczony na bocznej części dachu, zazwyczaj po stronie kierowcy.

Jeżeli jednak położenie jest o wiele bardziej kwestią łatwości, doskonale jest mieć magnesy przedniego i tylnego bloku magnetycznego bagażnika na narty podłączone do najbardziej płaskiej części dachu samochodu: aby upewnić się, że powierzchnia płyty magnetycznej w pełni styka się z blachą stalową pojazdu, a chwytanie jest bardziej niezawodne, lepiej jest unikać jednej z najbardziej wygiętych części systemu dachowego.

Jedyną bolącą kwestią jest to, że magnetycznego bagażnika na narty nie można zamontować na wszystkich rodzajach samochodów. Wybór tego rodzaju bagażnika na narty zależy w dużej mierze od posiadanego modelu samochodu: jest on absolutnie nieodpowiedni dla samochodów osobowych i ciężarowych z dachem typu cabrio (magnes nie uchwyci materiału) i nie jest idealny dla samochodów ze szklanym szyberdachem, po umieszczeniu nart nie można już otworzyć świetlika. Ponadto dach musi być gładki, bez rowków i większych elementów.

Czy bagażniki magnetyczne na narty są bezpieczne?

Jest to pytanie, które budzi wątpliwości wielu osób zastanawiających się nad zakupem magnetycznego bagażnika na narty. W rzeczywistości ten dodatek samochodowy może sprawiać wrażenie niepewnej konstrukcji, którą w każdej chwili można zdjąć z samochodu i odlecieć. Wątpliwości te wynikają raczej z czystego poczucia stylu, jak również z faktu, że w przeciwieństwie do półek na narty na pokrycia dachowe, zakotwiczonych za pomocą śrub do solidnych poprzeczek półki dachowej, bagażniki magnetyczne na narty ma tylko cztery czynniki kontaktu z ciałem i nie ma struktury, na której można się oprzeć.

Z ogromną satysfakcją mogę Cię zapewnić i rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości. Nie tylko kształt bagażników magnetycznych na narty została zaprojektowana z poszanowaniem zasad aerodynamiki, aby zapewnić znacznie mniejszy opór prądom powietrza podczas aktywności, redukując dźwięki i wibracje, które obciążają narty i elementy samej półki na narty, ale również sprawdzono, że jest on niezwykle bezpieczny, a magnetyczne kubki ssące, gdy tylko zostaną ustawione, nie zatrzymują się ani na milimetr.

Inne ciekawe artykuły odnośnie przewożenia nart:

Bagażniki dachowe

Boxy dachowe